Tokante
Playlistnan
Sign up
1

2. Pagrindiniai energijos šaltiniai

Djòin
Bista generalBadge

2. Pagrindiniai energijos šaltiniai

Djòin

Kontenido

Kur rasti tą energijos šaltinį, kuris suteiktų galimybę visuomet jausti pakankamai energijos ir darbui, ir poilsiui, ir pramogoms?

Visus energijos šaltinius galima suskirstyti į keturias grupes:

Maistas. Mes valgome tam, kad gautume naudingų maistingųjų medžiagų, be to, valgydami jaučiame malonumą. Tačiau ar visas valgomas maistas iš tiesų mums suteikia energijos? Svarbu pastebėti, kad sunkus, ilgai virškinamas maistas netinkamu momentu gali, priešingai, atimti dar daugiau energijos ir priversti jaustis mieguistam, apatiškam. Todėl siekiant, kad maistas iš tiesų suteiktų energijos, svarbu atkreipti dėmesį į mitybos racioną, pasirūpinti šviežiais, lengvai pasisavinamais produktais. Didelį kiekį energijos mums suteikia šviežios daržovės, vaisiai, riešutai, kruopos.


Miegas. Miegant mūsų organizmas atgauna jėgas greičiausiai. Visi žinome, kad rekomenduojama miegoti nuo 6 iki 8 valandų per parą. Tačiau ar visuomet mes gauname vienodą kiekį energijos miegodami? Ar kada nors pastebėjote, kad atsigulus miegoti 2–3 valandą nakties ir pabudus 12–13 valandą, energijos kiekis visiškai kitoks nei atsigulus miegoti įprastu metu, 22–23 valandą vakaro, ir atsikėlus 6–7 val. ryto? Žinoma, kiekvienas žmogus formuoja savo unikalų miego režimą, atsižvelgdamas į savo poreikius ir dienos veiklą, tačiau svarbiausia, kad režimas nekistų ir atlieptų pagrindinį mūsų organizmo poreikį – atgauti prarastas jėgas. Tuomet turėsime pakankamai energijos tiek protinei, tiek fizinei veiklai.


Kvėpavimas. Tai svarbus energijos šaltinis, apie kurį mes dažniausiai net nesusimąstome arba prisimename tik tuomet, kai pradeda trūkti oro. Pavyzdžiui, vydamiesi autobusą aiškiai suvokiame ir jaučiame kvėpavimo procesą. Kaip bebūtų, būtent kvėpavimas yra vienas svarbiausių energijos šaltinių, o sąmoningas kvėpavimas suteikia galimybę ne tik gauti daugiau deguonies, bet ir moko kontroliuoti emocijas. Ar pastebėjote, kad pykstant kvėpavimas būna dažnas ir trūkčiojantis, o jaučiant laimę ir atsipalaidavimą – ištęstas ir sulėtėjęs? Kiekvienai emocijai būdingas savas kvėpavimo modelis. Taip pat pritaikant tam tikrus kvėpavimo modelius galima veikti ir pačias emocijas.


Pozityvi būsena. Kalbama apie tai, kad teigiamos emocijos praturtina žmogų energija, atsiranda entuziazmas ir pasirengimas padaryti žymiai daugiau. Tai svarbus energijos šaltinis. Ar įmanoma pozityvios būsenos pasisemti iš išorės? Tam tikra prasme – taip, tarkim, galime stebėti, kaip kinta energijos kiekis priklausomai nuo vienokios ar kitokios nuotaikos pokalbių. Apkalbos, gandai, pokalbiai depresyviomis temomis atima milžinišką kiekį energijos, todėl jų reikėtų vengti.


Šiame užsiėmime patyrinėsime plačiau kaip valdyti šiuos energijos šaltinius.

Optené badge di aktividat

2. Pagrindiniai energijos šaltiniai Optené e badge akí

Šis ženkliukas patvirtina, kad dalyvavau veikloje apie energijos šaltinius bei gebu stebėti save, reflektuoti apie save ir labiau suprasti energijos valdymą bei jos šaltinius.
You have to finish all tasks to get the badge
Tasks
Task no.1
Evidence verified by: un organisadó di aktividat
Užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą.

Svarbu stebėti įkvėpimus ir iškvėpimus, oro temperatūrą, įkvėpimų ir iškvėpimų tęstinumą, intensyvumą.
Pasibaigus užduočiai, atmerkite akis. Pasidalinkite patyrimais.

Rekomenduojamas užduoties atlikimo laikas: 3 minutės; diskusija: 3 minutės.
Task no.2
Evidence verified by: un organisadó di aktividat
Suskirstykite popieriaus lapą į dvi dalis: vienoje lapo pusėje užrašyti pliuso, kitoje lapo pusėje – minuso ženklą.

Sudarykite du sąrašus: toje pusėje, kurioje yra pliuso ženklas, surašyti visus dalykus, veiklas, žmones, pokalbių temas, darbus ir t. t., kurie suteikia energijos, o kitoje pusėje, kurioje yra minuso ženklas, surašyti visus dalykus, veiklas, žmones, pokalbių temas, darbus ir t. t., kurie atima energiją, kelia apatiją, beviltiškumą ir po kurių prireikia laiko atsigauti.

Rekomenduojamas užduoties atlikimo laikas: 15 minučių.

Pasidalinkite savo pastebėjimais.

Skills

ESCO
#energy transformation
ESCO
#energy
Preparashon pa karera i trabou
Agregá den playlist (1)
Time to complete: 30 minüt
Share:

Organisadónan

New Dimension in Career Guidance

Used in playlists

Laiko ir energijos valdymas
New Dimension in Career Guidance
Kreá riba Vilnius City of Learning
Badgecraft ta fasilitá e plataforma akí i ta desaroy'é huntu ku organishonnan líder den edukashon. E programa Erasmus+ di Union Europeo a ko-finansiá kreashon di e promé vershon di e plataforma akí. Tuma kontakto ku support@badgecraft.eu.
Plataforma
Kambia pa otro idioma:
Ko-finansiá pa e programa di Erasmus+ di Union Europeo
KasMapaAktividatPlaylistnan